Arya Su GÜLENÇ

Arya Su GÜLENÇ

17 /10 /2009 yalında Bursa doğdu.6 yaşında piyano eğitimine başladı.2017 yılından itibaren piyano koçu Elena çekiç ile birlikte piyano derslerine başladı ve 2017 Nisan ayında Fransa / Paris de katıldığı La Culture Slave A Paris adlı ilk uluslararası yarışmasında 2. lik ödülünü kazandı.

• BULGARİSTAN / Varna “Heirs of Orpheus International Music Competition”da Birincilik

• İTALYA / Roma Grand Prize Virtuoso 14 – 20 Aralık 2017 Uluslararası piyano yarışmasında birincilik

• ALMANYA / Stuttgard 25 Mart – 1 Nisan 2018 Seventh Internatıonal Competıtıon “Musıc Fıreworks At Baden-Wuerttemberg”de birincilik18/22. Haziran UluslararasıBilkent Piyano Festivali 16 yaş altı Steinway&Sons da birincilik,

• 18/22. Haziran UluslararasıBilkent Piyano Festivali 16 yaş altı Steinway&Sons da birincilik,

• BV Festival of the Gulf in competition San Marco, Italy 17-26 Ağustos 2018 yarışmasında birincilik Ödülü kazandı.

2018 Nisan ayından itibaren Bursa Güzel Sanatlar Lisesi Müzik öğretmeni Suat şahin ile Müziksel işitme okuma yazma dersleri almaya başladı.Yurt içi ve yurt dışında çeşitli festivallere ve masterclaslara katıldı.2017 Bursa/Nilüfer ve İstanbul / Pera Uluslararası Müzik festivallerinde Performans sergiledi. Prof.Tamara Poddubnaya,Prof. Boaz Sharon, Prof. Eduardus Halim, Gülsin Onay, İbrahim Yazıcı ile ustalık sınıflarına katıldı. Haziran ayında Çev sanat Genç yetenekler projesine katılma hakkı elde etti..Ekim ayında V.Spivakov vakfının Organize ettiği 15. Düzenlenen Rusya /Moskow Friends Meet International Festivaline özel davetle katılıp Puşkin Müzesinde performans sergiledi.13 Aralık 2018 de Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile Bilkent konser salonunda konser verdi ve Eskişehir BBO çocuk solist seçmelerini kazanıp 19 Nisan 2019 da konser verme hakkı kazandı.Arya Su Gülenç ilkokul 3. Sınıf öğrencisi ve Çalışmalarını Bursa’da Elena Çekiç Müzik akademisinde sürdürüyor.