Beste TANAĞARDIGİL

Beste TANAĞARDIGİL

1995 yılında İzmir’de doğan Beste Tanağardıgil, 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof.Talia Özlem BALTACILAR ile piyano çalışmalarına başladı.

2013 yılının Temmuz ayında, “10.Uluslararası Gümüşlük Klasik Festivali” kapsamında düzenlenen “2.Uluslararası Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması”nda ‘Birincilik’ ödülünün yanı sıra ‘En İyi Saygun Yorumu’ ödülüne layık görüldü. 2014 Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında aktif olarak Kemal GEKİC, İlya ITIN, Gülsin ONAY, Jean-Bernard POMMIER ‘in ustalık sınıflarına katılma hakkı elde etti. Yarışmanın ardından aynı yılın Kasım ayında gerçekleşen “14. Antalya Piyano Festivali”ne davet edilerek “Kamuran Gündemir Genç Yetenekler Konseri”nde yer aldı.

2014 yılının Şubat ayında DEÜ Devlet Konservatuvarı ve YAMAHA işbirliği ile düzenlenen “Yamaha Piyano Yarışması”nda ‘Birincilik’ ödülüne layık görüldü. Ayrıca öğrenimi boyunca birçok solo ve karma konserler veren TANAĞARDIGİL, Hüseyin SERMET, Gülsin ONAY, Emre ŞEN, Emre ELİVAR, Atanas ATANASSOV, Dalia OUZIEL, Muhiddin DÜRRÜOĞLU, Kemal GEKIC, Ilya ITIN, Johann SCHMIDT, Misha DACIC gibi değerli sanatçıların masterclasslarına aktif olarak katıldı. Aynı yılın Eylül ayında İtalya’nın Milano kentinde, iClassical Academy tarafından organize edilen online masterclass DVD çekimlerinde devlet sanatçısı piyanist Gülsin ONAY ile birlikte çalıştı.

2015 yılının Şubat ayında Saygun Müzik Festivali kapsamında düzenlenen İzmir Piyano Yarışması’nda ‘Üçüncülük’ ödülünü almaya hak kazandı. Dokuz Eylül Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı’nda Lisans ikinci sınıfı Prof. Talia Özlem BALTACILAR ile tamamlayan TANAĞARDIGİL eğitimine Hollanda’da “Rotterdam Codarts Hogeschool voor de Kunsten” , Prof. Jean-Bernard POMMIER ile bir yıl eğitimini sırasında Hollanda’da solo ve oda müziği grubu “Trio Inopine “ ile birlikte birçok konser veren Tanağardıgil, bir yıl süren eğitiminin ardından DEÜ Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı’nda Lisans öğrenimini Prof.Talia Özlem BALTACILAR ile tamamlamış olup 2018 yılında başarıyla mezun olmuştur.