Cansu Naz ERİŞ

Cansu Naz ERİŞ

19 Mayıs 2004’te İstanbul’da doğan Cansu Naz ERİŞ beş buçuk yaşında piyano çalmaya başladı. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Piyano Bölümüne kabul edildi ve Prof. Dr. Sibel ATAL DEVRİM ile çalışmaya başladı.

Cansu Naz Eriş, 2014’te İstanbul’da düzenlenmiş olan 9. Uluslararası Pera Piyano yarışması’nda, kendi yaş kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü. Ayrıca, aynı yarışmada “En İyi Türk Eseri Yorum” ödülünü de kazandı.  20 Nisan 2014’te İstanbul’da Cemal Reşit REY konser salonunda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarını temsil etmek üzere seçilen öğrencilerle İslam Manafov’un yürüttüğü “Çocuklar ve Gençler ile Müziğe Yolculuk” projesi kapsamındaki konserde yer aldı.

Haziran 2017’de “ArsKosova Müzik” yarışmasında 100 tam puan ile “Absolut 1.”lik ödülünü aldı. 2017 yılı Aralık ayında katıldığı “Viyana Golden Key” Beste yarışmasında “İnşaat” isimli piyano trio bestesi ikincilik ödülüne layık görüldü. 3 Ağustos 2018’de Viyana’da Ehrbar Salonunda keman sanatçısı Serim Galip ve çello sanatçısı Konstantin Schöner ile beraber ödül alan bestesini seslendirdi.

2010’dan itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümü bünyesinde düzenlenen konserlerde, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü “Genç Piyanistler Konseri”nde, Marmara Üniversitesi “Sanat Günleri”nde, Büyükçekmece Belediyesi “Piyano Günleri”nde, Beykent Üniversitesi açılış konserlerinde, Mozarteum Üniversitesi Yaz Akademisi kapanış konserinde yer aldı. Ağustos 2016’da ve Ağustos 2018’de Salzburg’da Mozarteum Üniversitesi’nde Prof. Andreas Weber’in, Aralık 2016 ve Şubat 2017’de Gülsin Onay’ın ve Mayıs 2017’de Aldo Ragone’nin ustalık sınıfına aktif olarak katıldı.

Ocak 2017’de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın Genç Solist sınavında başarılı olarak Nisan 2017’de şef Işın Metin yönetiminde orkestra ile beraber J. Haydn’ın re Majör piyano konçertosunu seslendirdi. Mayıs 2017’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın yaş ve branş ayrımı olmadan tüm konservatuvar öğrencileri arasından yaptığı seçmelerde başarılı olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile beraber şef Ramiz Malik Aslanov yönetiminde solist olarak konçerto seslendirme hakkını kazandı ve Aralık 2018’de Cemal Reşit Rey’de gerçekleşen konserde F.Mendelssohn’un 2. Piyano konçertosunu seslendirdi. Aralık 2018’de Eskişehir Senfoni Orkestrası’nın Genç Solist seçmelerinde de yine başarılı olarak orkestra ile konçerto seslendirme hakkı kazandı.

2018 yılı içinde 15 Şubat’ta TOBAV’ın desteği ile İzmir Müziksev’de, 3 Mart’ta Ankara Mozarthaus’da “Genç Yetenekler Konser”leri kapsamında ve 11 Mart’ta Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nde baroktan günümüze eserler içeren resitaller verdi.

ÇEV Sanat’ın Haziran 2018’de İstanbul’da yaptığı seçmelerde başarılı olarak ‘’Genç Yetenekler’’projesine kabul edilmiştir. Halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Lisesi 9. sınıfında Prof. Dr. Sibel ATAL DEVRİM’in öğrencisi olarak piyano eğitimine devam etmektedir.