Kaan TURAN

Kaan TURAN

2004 yılında İzmir’de doğan Kaan Turan, eğitimine İzmir Amerikan Koleji Lise hazırlık sınıfı öğrencisi olarak devam etmektedir.

Piyano eğitimine 2011 yılında 6 yaşında Konak Belediyesinin açmış olduğu kültür ve sanat kurslarında başlamıştır.

2013 yılında 9 yaşında en küçük yarışmacı olarak katıldığı Mozart Akademi Ulusal Piyano Yarışmasında 10-13 yaş kategorisinde 2. olmuştur.

2014 yılında, Yaşar Üniversitesi sürekli Eğitim Merkezi YÜSEM’ de girmiş olduğu piyano sınavı sonucunda üstün yetenekli çocuklar programı dahilinde Öğretim görevlisi Payam Gül Susanni ile YÜSEM Müzik Akademisinde eğitim almaya başlamıştır ve birlikte çalışmaları bugün de devam etmektedir.

2014 yılında Adnan Saygun Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen 2. Mozart Akademi Ulusal Piyano yarışmasında 10 yaşında (10-13 yaş kategorisinde) 1. olmuştur.

2015 Yılında,11 yaşında Romanya’nın Bükreş kentinde düzenlenen 19.Uluslararası Piyano Yarışmasında, kategorisinde 1. olarak birçok yarışma ve festivallerden davetler almıştır.

2016 yılında davet edildiği Polanya, Krakow’da; Krakow Konservatuarının düzenlediği Chopin Festivaline katılmıştır.

2017 yılında Rotary Vakfı’nın düzenlemiş olduğu Adnan Saygun Kültür ve Sanat merkezinde Rotary Senfoni Orkestrası ile kadansını kendi bestelediği Haydn konçerto çalarak, çocuk felcine son temalı sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır.

2017 Haziran ayında Londan College of Music’in 8. Kurdan girdiği sınavı sonucunda tüm dünyada geçerli olan müzik lisesi mezunu diploması almıştır.

2017 yılı Temmuz ayında İtalya’da düzenlenen Lovere Uluslararası Tadini Piyano yarışmasında 13 yaş kategorisinde birinci olmuştur.

2011-2018 yılları arasında ulusal ve uluslararası birçok festivallere katılan Kaan Turan, bu festivallerde tanınmış piyanist ve eğitimcilerin ustalık sınıflarına katılarak önemli deneyimler kazanmıştır. Başlıca çalışmış olduğu piyanist ve eğitimciler Edna Golandsky, Emre Elivar, Elena Filonova, Ferid Adıgüzelzade, Antonio Consales, Cem Babacan, Massimo Leonardi, Jean Pomier, Marius Sielski, Giampaola Nuti, Jan Jirek Von Arnim, Pablo Galdo, Gökhan Aybulus‘dur.