Proje Sorumluları

Nilüfer GÜZEL – SANAT YÖNETMENİ


Tutku ve sevgi ile yaptığım müzik yolculuğum bana güzellikler getirmeye devam ediyor..

Gerçekten bana büyük gurur ve mutluluk veriyor.

Konuşmam sırasında da söylediğim gibi ülkemizdeki çocuklar olmak üzere tüm çocukların mutlu olmasi için var gücümle çalışmaya bundan sonra da devam edeceğim.

Sanat ve müzik hayatınızda hep olsun.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen piyanistlerle tanışmak, farklı kültürleri öğrenmek ve hepsinden önemlisi müziğin en güzel halini herkesle aynı duygularla hissetmek harika bir deneyim olacak benim icin herkes icin.


Müzik iyi ki varsın…

Doç.Ulviye ASLANOVA GÜLER – SANAT DANIŞMANI


Doğum Yeri; Bakü / Azerbaycan


Eğitim:

Piyano eğitimine 6 yaşındayken başladı.

1988-1999 Bül-Bül adına müzik okulu (Prof. Elmira Nezirova; Nailya Racabova sınıfı)

1999-2003 Azerbaycan Devlet Konservatuvarı Piyano ASD- Lisans (Prof. Saida Behbudova sınıfı)

2003-2005 Azerbaycan Devlet Konservatuvarı Piyano ASD- Yüksek Lisans

2006-2008 Sanatta Yeterlilik programlarını birincilikle (1.) bitirdi.


İş Tecrübesi:

2003-2007 yıllar arasında Azerbaycan Devlet Konservatuvarında Piyano Ana Sanat Dalı’nda kadrolu öğretim görevlisi olarak çalıştı

2008-2010 yıllarında İstanbul Mimar Sinan Konservatuvarında Piyano Ana Sanat Dalı’nda öğretim görevlisi statüsünde çalıştı

2011 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Piyano Ana Sanat Dalı’nda Yard. Doç olarak göreve başladı

2012 yılından itibaren Çukurova Devlet Konservatuvarında Piyano ASD Başkanlığını

2015 yılında Doçent ünvanını aldı.

2015 yılından itibaren Çukurova Devlet Konservatuvarına Müdür Yardımcılığı

2017 yılından itibaren Sahne Sanatları Bölüm Başkanlığı görevlerini bugüne kadar sürdürmektedir.

Yelena SHEKALYOVA – SANAT DANIŞMANI


1976 yılında Bakü’de doğdu.

2000 yılında Bakü Müzik Akademisi’ni Prof.Mamed Kuliyev’in öğrencisi olarak bitirdi.

2002 yılında Yüksek Lisans diploması aldı.

2005 yılından itibaren Ukrayna “Horowith”, İtalya “Viotti”, Andorra “Piano Competition”, Moskova “Tchaikovsky” Uluslararası Yarışmalarına katıldı.

Eski Sovyetler Birliği’nde, Avrupa ve Türkiye’de birçok solo resitaller ve oda müziğikonserleri verdi.

2007 yılından beri İzmir Devlet Opera ve Balesi’ nde konuk piyanist olarak çalışmaktadır.

Türkiyede İzmir, İstanbul, Antalya v.s. Solo resitaller ve oda konserleri veriyor.

2015 yilindan befi Mozart Akademi Uluslararasi piyano yarişmasinda uluslararasi organizasyon koordinatörū olarak destekleniyor.

Çiğdem YALDIRAK – PROJE DANIŞMANI

Sanatın evrensel gücü ile kitaplar birleştirilerek kültürel bilincin artması icin çağrıda bulunup önce kültür ve sanat merkezlerinden başlanarak yola çıkılmalıdır.Bu bilinci kitleler halinde tüm Türkiye’ye aşılamalıyız.”Kitap Bankası” ile hedefimiz ;okuyup,düşünen,düşündüğünü hayata geçiren,sorgulamayı ilke edinen sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak; sanatseverlerle kitapseverleri buluşturarak geliştirilebilir,sürdürülebilir daimi bir projeye adım atıp benim değil,bizim diyebileceğimiz bir projeyi gelecek nesillere kazandırmaktır.Proje bizim manevi sorumluluğumuzdur. Gelin, yeni kitap bankaları oluşturalım özenen değil;özenilen bir toplum olalım.

Aslı KOKULUÇİÇEK – PROJE KOORDİNATÖRÜ


İzmir Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesi çocuk onkoloji ve hemotoloji servisine 1 yılı aşkın zamandır gönüllü destek veriyorum. Benim gibi gönüllülere de hastaneyle bir köprü oldum. Hastanede tedavi gören çocuklarımızın ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık hep birlikte. Bu hastalıkla mücadele eden çocuklarımızın hayatlarına dokunmak umut olmak daha iyi şartlar ve imkanlarda tedavi olmaları için sosyal sorumluluk projeleri yanı sıra çeşitli çalışmalarda bulundum. Servisimize yaptığımız tadilat ve yeniliklerde, çocuklarımızın ihtiyacı olan cihazların alımında günlük ihtiyaçlarının giderilmesinde bana destek olan herkese ve tabiki güleryüzlü özveriyle çalışan hastane personeline,hemşirelerimize Doç.Dr.Barış Malbora ‘ya çok teşekkür ederim. İyiki varsınız.İzmir Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesi çocuk onkoloji ve hemotoloji servisine 1 yılı aşkın zamandır gönüllü destek veriyorum. Benim gibi gönüllülere de hastaneyle bir köprü oldum. Hastanede tedavi gören çocuklarımızın ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık hep birlikte. Bu hastalıkla mücadele eden çocuklarımızın hayatlarına dokunmak umut olmak daha iyi şartlar ve imkanlarda tedavi olmaları için sosyal sorumluluk projeleri yanı sıra çeşitli çalışmalarda bulundum. Servisimize yaptığımız tadilat ve yeniliklerde, çocuklarımızın ihtiyacı olan cihazların alımında günlük ihtiyaçlarının giderilmesinde bana destek olan herkese ve tabiki güleryüzlü özveriyle çalışan hastane personeline,hemşirelerimize Doç.Dr.Barış Malbora’ ya çok teşekkür ederim. İyiki varsınız.

Esat ERÇETİNGÖZ – BASIN DANIŞMANI


23 Ocak 1955 tarihinde İzmir’in Namazgah Temaşalık semtinde doğdu. Yıldırım Kemalbey İlkokulu, Şehit Fethi Bey Ortaokulu ve Namık Kemal lisesini bitirdikten sonra 1973 yılında Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’na girdi.

Aynı yıl Demokrat İzmir Gazetesi’nde foto muhabiri olarak çalışmaya başladı. 4 Yıl boyunca gündüzleri gazetecilik yaparken geceleri de okuluna gitti. Demokrat İzmir Gazetesinden okadar az bir ücret alıyordu ki, gazetecilik ve öğrencilikten kalan boş zamanlarını da o tarihlerde Türkiye de yeni kullanılmaya başlanan renkli fotoğraf baskısı yaparak değerlendirdi.

1977 yılında okuldan mezun olduğunda Yeni Asır Gazetesi’ne transfer oldu. Daha sonra Yurtta ve Dünyada Spor Dergisi, Hürriyet Gazetesi, Fotospor Gazetesi’nde çalıştı. Alem, Şamdan ve Nokta dergileri ile Kanal 6 Televizyonu’nun İzmir Temsilciliği görevlerinde bulunduktan sonra sürekli basın kartı sahibi olarak emekli oldu.

1994 yılından bu yana sahibi olduğu Medya 2001 Reklam Ajansı’nı yönetiyor. Halen üyesi bulunduğu İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği, Magazin Gazetecileri Derneği ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin düzenlediği pek çok yarışmada çeşitli dallarda ödül kazandı. Ödüllü haber fotoğrafları çok sayıda sergiye katıldı.

Onun bitmeyen fotoğraf sevdası Üçkuyular-Bostanlı arabalı vapurunda gide gele Martı sevdasına dönüştü. Mavişehir, Bostanlı, İnciraltı ve Narlıdere balıkçı barınaklarında çektiği martı fotoğrafları ile “Deli Martılar” kişisel fotoğraf sergisini açtı. Ardından detaya inip Tarihi Kızlarağası hanını görüntüledi ve “ Tarihe Işık Tutmak” isimli kişisel sergiye imzasını attı. Bu sergi halen Eşrefpaşa Hastanesi’nde devam ediyor.

Erçetingöz’ün bu akşam Ahmet Adnan Saygun Kültür ve Sanat Merkezinde, meslektaşları Kenan Seven ve Aykut Fırat la birlikte “Ustaların Gözünden” isimli yeni bir karma sergisi açılıyor.

Sırada geçtiğimiz günlerde seyahat ettiği Kars ve yöresinde çektiği fotoğraflardan oluşan “Doğunun Gizemi” sergisi var. Burada sadece birkaçını gördüğünüz fotoğraflardan oluşacak serginin Hazırlıklar sürüyor.

Tecrübelerini paylaşmayı ilke edinen Erçetingöz’ün basın camiasında yetiştirdiği pekçok fotomuhabiri bugün görev yapıyor. Ayrıca ticari beklentisi olmadan Eşrefpaşa Hastanesinde açtığı fotoğraf kursunda da meraklı sağlık personeline “Işık sevdasını” aşılamaya devam ediyor.

Doç.Dr.Barış MALBORA – HASTANE ONKOLOJİ BİRİM SORUMLUSU

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Kliniği’nde ‘Eğitim Görevlisi’ ve ‘İdari Sorumlu’ olarak görev yapmakta olan Doç. Dr. Barış Malbora, 2000 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı yıl Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD’nda ‘Araştırma Görevlisi’ olarak başlamış ve eğitimini 2005 yılında tamamlamıştır. 2006-2010 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematolojisi yan dal eğitimini almıştır. 2010-2013 yılları arasında zorunlu hizmet görevini Ankara’da Dr. Sami Ulus Çocuk Sağlığı E.A.H.’nde yapmıştır. 2011-2012 yılları arasında ‘Vatani Görev’ kapsamında İstanbul GATA Haydarpaşa E.A.H.’nde çalışmıştır. 2 Ekim 2013 tarihinde ‘Doçent Doktor’ ünvanını kazanmıştır. 2014 yılında İzmir’de özel bir hastanede çalıştıktan sonra 2015 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik E.A.H.’nde göreve başlamıştır. 2016-2017 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kemik İliği Nakli Ünitesi’nde görev yapmıştır.

Doç. Dr. Barış Malbora’nın, uluslararası 51, ulusal 12 olmak üzere toplam 63 bilimsel makalesi mevcuttur. Ayrıca uluslararası toplantılarda 22, ulusal toplantılarda sunulan 125 bilimsel bildirisi mevcuttur. Uluslararası yayınlarının atıf sayısı 361’dir. Toplam 4 kitap bölümü yazarlığı vardır. Ulusal ve uluslararası dergilerde toplam 23 hakemlik görevi mevcuttur.

Doç Dr. Barış Malbora halen Tepecik EAH’sinde Çocuk Hematolojisi Onkolojisi ve Kök Hücre Nakkli Merkezi’nde görev yapmaktadır.